در حال بارگذاری

 • آخرین عناوین

  قطره به جای عینک در آینده‌ای نه چندان دور...!؟

  قطره به جای عینک در آینده‌ای نه چندان دور...!؟

  جمعی از محقّقین به نکات جالب توجّهی در راستای حرکت به سوی حذف عینک رسیده‌اند، آن‌ها در تلاش‌اند تا از هر راه ممکن نیاز انسان به ابزار بزرگ و دست و پاگیر را کاهش داده یا از بین ببرند...! در راستای همین روند، حذف عینک نیز یکی از اهداف محقّقین بوده...! در این مقاله به یکی از ایده‌ها برای حذف عینک در آینده‌ای نه چندان دور میپردازیم...!

   

  ·        یک تیم پژوهشی قطره‌ای تولید کرده که می‌تواند در آینده جایگزین عینک شود...!

  ·        آزمایشات انجام شده نشان می‌دهند که این قطره می‌تواند قرنیه‌ی آسیب دیده را ترمیم کرده و ضعف بینایی را بهبود بخشد.

  تحقیقات این پژوهشگران با استفاده از یک قطره‌ی مخصوص چشم نشان داده که این قطره می‌تواند نقش قابل توجّهی در بهبود وضعیت بینایی و ترمیم قرنیه‌ی آسیب دیده ایفا کند.

  به گزارش شبکه تلویزیونی دولتی روسیه، این پژوهشگران با آزمایش این قطره بر روی قرنیه‌ی آسیب دیده‌ی خوک‌ها به شواهد مثبتی در نقش این قطره در ترمیم قرنیه و بهبود بینایی آنها دست یافته و قرار است به زودی آزمایشات بالینی آن بر روی انسان نیز آغاز شود.

  گفته شده این قطره که توسط گروه از محققان مرکز پژوهشی نانوتکنولوژی دانشگاه «بارایلن» در سرزمین‌های اشغالی قدس تولید شده توانسته در بهبود هر دو دید کوتاه و بلند خوک‌ها اثر گذار باشد.

  به گفته این پژوهشگران در صورتی که آزمایشات بالینی انسانی این قطره نیز مثبت باشد، می‌توان در آینده از آن به عنوان جایگزین عینک استفاده کرد.

  دکتر دیوید اسمدیا، سرپرست این تیم تحقیقاتی تولید این قطره را انقلابی در علم چشم پزشکی خوانده است.

  این پژوهشگران می گویند در آینده افرادی که از ضعف بینایی رنج می‌برند تنها با استفاده از یک دستگاه گوشی موبایل هوشمند با اسکن چشم خود و فرستادن آن برای پزشک متخصص و سپس با استفاده از این قطره و دیگر محصولات نانو به راحتی درمان شده و دیگر نیازی به عینک نداشته باشند.

  منبع: وبسایت Manoto.news

  امیدواریم از مطالعه‌ی این مطلب لذّت کافی را برده باشید...!

  ما را از نظرات، انتقادات و پیشنهادات خود بی‌بهره نگذارید...!

  در صورت داشتن هر گونه پرسش در زمینه‌ی عینک و عدسی طبی و آفتابی با شماره تلگرام 09106866035 در تماس باشید...!

   

  نوریک اپتیک

  نزدیکتر...! 

  نظر خود را ثبت نمایید

  آیتم های ستاره دار اجباری است. پست الکترونیک شما نمایش داده نمی شود.

   برترین نویسنده ها